Szukaj...
A
pl
Wysłuchania publiczne w sprawie koncepcji nowego budżetu UE w Polsce. Daj się wysłuchać!
06 kwietnia 2021, Paweł Gmyrek

Ruszyły zapisy na serię wysłuchań publicznych dot. projektu Umowy Partnerstwa i poszczególnych programów krajowych przewidzianych w ramach nowego budżetu UE na lata 2021-2027. Pierwsze takie wysłuchanie odbędzie się już w środę 7 kwietnia br.

Umowa Partnerstwa to docelowo uzgodnienia z Komisją Europejską strategia wykorzystania funduszy europejskich w Polsce na lata 2021-2027. Dokument określa cele i sposób inwestowania funduszy unijnych z polityki spójności, na którą w przyszłej perspektywie będziemy mieli łącznie około 76 miliardów euro. Projekt Umowy Partnerstwa został przedłożony do publicznych konsultacji w połowie stycznia 2021 r. Do 22 lutego br. do Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej wpłynęło poprzez formularz ponad 5 tys. uwag ze stron wielu środowisk – administracji, przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji  pozarządowych, jak również indywidualnych osób. Więcej informacji tutaj.

Wysłuchania organizowane są w formule online z wykorzystaniem ZOOM Webinar. Transmisja będzie również na Youtube i w mediach społecznościowych. Dokładne terminy, formularz do zapisów oraz zasady udziału w wysłuchaniach dostępne są na stronie: www.wysluchania-nowaperspektywa.pl

Paweł Gmyrek