Szukaj...
A
pl
10. Dzień Odkrywców – Interaktywny Piknik Wiedzy
08 czerwca 2019, Justyna Bartnicka

Interaktywne pokazy i warsztaty z fizyki, chemii, robotyki, wzornictwa przemysłowego, awioniki, logistyki, informatyki, inżynierii środowiska i biotechnologii – to część atrakcji 10. edycji Dnia Odkrywców – Interaktywnego Pikniku Wiedzy, który w sobotę 8 czerwca odbędzie się w Rzeszowie.

Gościem specjalnym 10. Dnia Odkrywców będzie Wiktor Niedzicki, popularyzator nauki, dziennikarz i prezenter, który tym razem opowie o historii brudu. Spotkanie
z Wiktorem Niedzickim odbędzie się w sobotę (8 czerwca) o godz. 14:30 w auli V-1 w budynku V Politechniki Rzeszowskiej przy al. Powstańców Warszawy 12.

W ramach 10. edycji Dnia Odkrywców – Interaktywnego Pikniku Wiedzy od godz. 11:00 do 18:00 przed głównym budynkiem PRz zaplanowano interaktywne pokazy i warsztaty z fizyki, chemii, robotyki, wzornictwa przemysłowego, awioniki, logistyki, informatyki, inżynierii środowiska i biotechnologii.

Nie zabraknie też wysokich napięć, pokazów transformatorów Tesli, widowiskowych pojedynków wojów, zbrojnych czasów krucjat i rycerstwa epoki Grunwaldu.

Podczas Dnia Odkrywców będzie można odwiedzić 4 strefy tematyczne: Pasaż Techniki, Pasaż Nauki, Pasaż Kultury i Sztuki oraz Skwer Historii. Swoje osiągnięcia zaprezentuje ponad 300 uczestników z różnych instytucji działających w temacie popularyzacji nauki i techniki w tym 20 kół naukowych Politechniki Rzeszowskiej.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej.

Justyna Bartnicka