Szukaj...
A
pl
Zapisy na spotkanie informacyjne dotyczące projektu Learn&Fly
13 marca 2019, Justyna Bartnicka

Projekt Learn&Fly

Learn&Fly jest projektem edukacyjnym współfinansowanym przez Komisję Europejską w ramach programu Erasmus+. Projekt rozpoczął się 1 listopada 2017 roku i zakończy się w październiku 2019 roku. Projekt realizowany jest przez partnerów z Polski (koordynacja), Portugalii i Hiszpanii.

Projekt Learn&Fly odpowiada na problem braku podstawowych umiejętności uczniów związanych z tzw. STEM (ang. Science, Technology, Engineering, Mathematics) w zakresie nauki, technologii, inżynierii i matematyki, poprzez zastosowanie innowacyjnych i angażujących metod nauczania związanych z lotnictwem.

W ramach projektu zostanie opracowany zestaw materiałów szkoleniowych Learn&Fly STEM Kit, przeznaczony dla nauczycieli oraz Learn&Fly Careers Kit, czyli swoisty przewodnik po zawodach lotniczych. Materiały będą dostępne w języku angielskim oraz w wersjach językowych krajów partnerskich.

Konkurs

Do rywalizacji będą mogły stanąć drużyny składające się od 2 do 4 uczniów szkół ponadpodstawowych oraz dodatkowo opiekuna. Ich zadaniem będzie zbudowanie prostego latającego modelu samolotu, który zaprezentuje swoje możliwości w finałowych zawodach na najdłuższy lot, odbywających się w maju. Drużyny podczas swoich prac będą korzystać z materiałów szkoleniowych przygotowywanych przez partnerów realizujących projekt Learn&Fly. Zwycięzcy polskiego etapu zostaną finalistami etapu międzynarodowego, który odbędzie się we wrześniu.

Konkurs odbywa się w ramach międzynarodowego projektu Learn&Fly, realizowanego w ramach programu Erasmus+. Organizatorem zwodów jest Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza oraz firma INNPuls. Partnerem zawodów jest Pratt&Whitney Rzeszów, który sponsoruje także nagrody dla zwycięzców.

Dla wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w konkursie Learn&Fly, odbędzie się spotkanie informacyjne, na którym zostaną przedstawione wszystkie szczegóły dotyczące zawodów. Spotkanie odbędzie się 27 marca o godz. 10.00 w Pratt&Whitney Rzeszów przy ul. Hetmańskiej 120.

Jeśli chcesz wziąć udział w spotkaniu skorzystaj z formularza rejestracyjnego.

REJESTRACJA NA SPOTKANIE JEST OBOWIĄZKOWA.

Zgłoszenia do udziału w spotkaniu przyjmowane są do 25 marca do godz. 12.00.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej.

Justyna Bartnicka