Szukaj...
A
pl
Warsztaty projektu EO4GEO
07 października 2021, Paweł Gmyrek

W dniach 21 – 22 października 2021 r. zostaną przeprowadzone w Polsce warsztaty (online) projektu E04GEO. Inicjatywa E04GEO, której partnerem jest międzynarodowe zrzeszenie Sieci Regionów Wykorzystujących Technologie „NEREUS” Kosmiczne https://www.nereus-regions.eu, to projekt finansowany przez UE, który rozwija ekosystem narzędzi http://www.eo4gea.eu/tools, mających na celu wypełnienie luki w umiejętnościach poprzez wprowadzenie szkolen i innych działań edukacyjnych, co ma sprzyjać wzmacnianiu absorpcji danych i usług satelitarnych / geoprzestrzennych (EO/GI) w szerokim zakresie zastosowań. Narzędzia wypracowane w ramach projektu E04GEO będą skierowane zarówno do instytucji edukacyjnych, jak przedsiębiorstw działających w tej dziedzinie.

Pierwszego dnia gospodarzem warsztatów będzie Województwo Podkarpackie, zaś 22 października – Województwo Mazowieckie. Dzień pierwszy spotkania ukierunkowany będzie na dyskusję dla pracowników biznesu i władz publicznych na temat niezbędnych umiejętności, które są potrzebne do realizacji swoich zadań i utrzymania konkurencyjności na zmieniającym się rynku oraz wykorzystania w tym celu wypracowanych w ramach projektu EO4GEO narzędzi do podnoszenia kwalifikacji pracowników w zakresie wykorzystania danych pochodzących m.in. z obserwacji Ziemi i danych geoprzestrzennych.

Drugi dzień warsztatów poświęcony będzie debacie ze środowiskiem akademickim o potrzebach działań szkoleniowych niezbędnych do podnoszenia kwalifikacji w sektorze EO/GI.

 Poniżej znajduje się link do strony internetowej Województwa Podkarpackiego informujący o wydarzeniu: https://www.podkarpackie.pl/index.php/gospodarka-i-transport/nereus/8562-ukszatltuj-swoje-umiejetnosci-z-nereus
Dla uczestników wydarzenia istnieje możliwość zapoznania się przed warsztatami z dedykowanymi specjalnie dostępnymi narzędziami E04GEO stworzonymi w ramach projektu:
http://www.eo4geo.eu/tools/occupational-profile-tool/
http://www.eo4geo.eu/tools/job-offer-tool/

http://www.eo4geo.eu/tools/bok-annotation-tool/
http://www.eo4geo.eu/tools/bok-matching-tool/
http://www.eo4geo.eu/tools/curriculum-design-tool/
Rejestracja na warsztaty jest dostępna online pod adresem:
https://www.nereus-regions.eu/2021/10/04/registration-is-open-eo4geo-workshop-21-22-october-2021-shaping-the-future-workforce-of-the-space-geospatial-sector-in-poland/
 

Paweł Gmyrek